Co trzeba wiedzieć na temat choroby refluksowej przełyku

Wielu ludzi przechodzi trawieniem od czasu do czasu. Ale kiedy to się dzieje często, to może wskazywać na bardziej poważny stan, który nazywa się choroba refluksowa przełyku (GERD). Ponieważ choroba ta dotyka około 20 procent amerykanów, ważne jest, aby znać fakty.

Co to jest GERD?Co to jest GERD?

GERD jest pokarmowego zaburzenia, w którym soku żołądkowego, jedzenie i płyny płynąć z powrotem do przełyku. To może się zdarzyć w każdym wieku i może być tymczasowe lub długoterminowe problemem. Niebezpieczeństwo GERD jest to, że może powodować problemy zdrowotne, takie jak zapalenie przełyku, która jest czynnikiem ryzyka dla raka przełyku. Może to również prowadzić do powstania chorób układu oddechowego, takich jak astma, płyn w płucach, duszności w klatce piersiowej, świszczący oddech i zapalenie płuc.
Uznając objawy
“Zgaga-najczęstszy objaw, ale nie każdy odczuwa to” – mówi Theresa Gustafson, MS, RD, LDN, CDE, dietetyk kliniczny w Penn State Milton S. Hershey medical center. Ludzie z GERD może również zauważyć, że mają one nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, kaszel, bóle brzucha, nudności lub wymioty. “Trudności z połykaniem i erozji zębów objawy, ale może się to zdarzyć po tym, jak miał GERD na jakiś czas” – mówi Gustafson .

Diagnostyka i leczenieDiagnostyka i leczenie

Czasami lekarz może zdiagnozować choroby refluksowej przełyku na podstawie objawów i historii choroby. Inne czasy, dalsze badania konieczne, i zachęca cię do. Może być konieczne rtg klatki piersiowej w celu wykrycia potencjalnych problemów z oddychaniem i infekcji płuc. Seria górnego odcinka przewodu POKARMOWEGO jest badanie radiologiczne przewodu pokarmowego, które mogą dostarczyć informacji o tym, co dzieje się w twoim ciele. W razie potrzeby endoskopia — bezoperacyjny procedura, w której elastyczna rurka przechodzi przez przewód pokarmowy, aby robić zdjęcia i próbki tkanin — można zamówić. Urządzenia, zwanego sondy ph może pomóc śledzić przepływ kwasu z żołądka.
“Leki mogą być potrzebne, jeśli już wszystko próbowałem i nic nie działa” – mówi Gustafson . Zmiany w stylu życia, które mogą pomóc rozwiązać problem, bez medycyny, m.in. rzucenie palenia, utraty masy ciała, nosić luźne ubrania, pozostając w pozycji pionowej, w ciągu kilku godzin po posiłku i snu z głowy z łóżka podwyższone.

Żywienia i profilaktykiŻywienia i profilaktyki

Wiedząc, co i kiedy jesz, może przejść długą drogę w zapobieganiu uciążliwe GERD ups. Jednym istotnym sprawcą, co może powodować objawy tłustych. Staraj się wybierać chude mięso, drób, ryby i rośliny strączkowe jako źródło białka. Limit ilości dodawanego oleju w swoje dania. Zamówić pieczone potrawy zamiast smażonych potraw. Pieczenie może być ukrytych źródeł tłuszczu, więc Wybrać, a nie zdrowe pełnoziarniste. Niskotłuszczowe produkty mleczne-doskonałe źródło wapnia i witaminy D, co również pomoże zapobiec objawy GERD przy wymianie opcji.
Niektóre produkty spożywcze i składniki mogą nasilać objawy GERD. Staraj się unikać mięta, czekolada, alkohol, kofeina, kwaśne i pikantne produkty, które mogą powodować zaostrzenie.
Terminy i ilość spożywanych również może zrobić różnicę w tym, jak się czujesz. oferuje uniknąć dużych kuchni i wolą mniejsze, częstsze posiłki w ciągu dnia.
Chociaż wiemy wspólne wyzwalaczy, które mogą sprawić, że GERD gorzej, konfiguracji styl życia, który działa najlepiej dla ciebie może to zająć trochę czasu. Spróbuj prowadzić dziennik, co jeść i pić w ciągu dnia. Uwaga, gdy objawy, wydaje się, zapalają się i przegląd dziennika z biegiem czasu, aby odszukać odpowiednich wzorców. Pobyt w kontakcie z lekarzem i zarejestrowany dietetyk lekarza-dietetyka, aby mogli pomóc w najlepszych strategii zapobiegania i leczenia.

Uncategorized

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *